Oficjalna strona Publicznej Szkoły Podstawowej w GlinnikuAktualności 2014/2015„Zadaniem poezji jest ocalić najważniejsze i podeptane"

banner galeria

banner konkursy

banner uczniowski

rada

p3100039„Zadaniem poezji jest ocalić najważniejsze i podeptane",

to słowa ks. Jana Twardowskiego, które były mottem III Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego poświęconego twórczości księdza Jana od Biedronki.

10 marca 2015 r. uczennica klasy VI – Julia Janiszewska zajęła I miejsce, dystansując 20 przedstawicieli szkół podstawowych Powiatu Tomaszowskiego.

Konkurs został zorganizowany przez Grupę Teatralną „INNI" z Gimnazjum nr 6 w Tomaszowie Mazowieckim i odbywał się w Auli św. Piusa X znajdującej się przy Kościele Św. Antoniego.

Julia do tej artystycznej rywalizacji przygotowała, pod kierunkiem p. Małgorzaty Smolarek, interpretację dwóch wierszy księdza Twardowskiego – „Podziękowanie" i „Przez mikroskop".


Ocenie jury podlegały: dobór utworów, trafność interpretacji, prawda w wypowiedzi oraz ogólny wyraz artystyczny.
Poziom recytacji był wyrównany. Julia urzekła jury interpretacją wierszy, które są modlitwami dziękczynnymi za stworzenie różnorodnego świata, gdzie tylko drobnym elementem jest „człowiek o piegowatych policzkach, broniący swoich błędów.
Jesteśmy dumni z Julki! Brawo!