Oficjalna strona Publicznej Szkoły Podstawowej w GlinnikuAktualności 2014/2015XIII Przegląd Teatrów Dziecięcych "Na Małej Scenie"

banner galeria

banner konkursy

banner uczniowski

rada

p1050887   28 i 29 maja 2015 roku Szkoła Podstawowa w Królowej Woli zorganizowała już po raz XIII Przegląd Teatrów Dziecięcych, na którym również uczniowie naszej szkoły mogli się po raz kolejny zaprezentować.
Wystawiane na przeglądzie przedstawienia mają zawsze charakter profilaktyczny; poruszają różnorodne problemy z jakimi możemy się spotkać w życiu i pokazują nam sposoby ich rozwiązania.

 

 

Pierwszego dnia w przeglądzie wzięli udział uczniowie z klas starszych ze szkół: w Królowej Woli, Brzustowa, Inowłodza i Glinnika.
p1050874    W drugim dniu zaprezentowali się młodsi uczniowie z tych szkół. W tej kategorii wiekowej uczniowie klasy III pod kierunkiem Pani M.Kotyni w przedstawieniu pt. „Jak panna Lola podróżowała” w sposób humorystyczny opowiedzieli o trudnych sytuacjach związanych z wypoczywaniem, wskazali zagrożenia i nieprzyjemności jakie nas mogą spotkać, gdy nie będziemy przestrzegać podstawowych zasad zachowania nad wodą, w górach i wśród ludzi. Publiczność wyśmienicie się bawiła i nagrodziła aktorów owacjami na stojąco. Nasza szkoła otrzymała wyróżnienie, natomiast trzy uczennice klasy III zdobyły wyróżnienie za najlepsze kreacje aktorskie: Martyna Stańdo (panna Lola), Magdalena Owczarek (narrator) oraz Wiktoria Łysakowska (gaździna).Mamy nadzieję, że wszyscy widzowie skorzystają z wakacyjnych rad Panny Loli, bo wakacje już tuż tuż…

p1050889   Obydwa przedstawienia zostały zaprezentowane rodzicom podczas czerwcowego zebrania.
Wysiłki dzieci i nauczycielek zostały nagrodzone gromkimi brawami.