banner galeria

banner konkursy

banner uczniowski

rada

p6030189   3 czerwca 2015 r. naszą szkołę opanowali bez reszty starożytni Hellenowie. Można było już od rana zobaczyć reprezentacje państw-miast greckich, które uwijały się, robiąc ostatnie przygotowania do zawodów sportowych, a wcześniej do udziału w prezentacji starożytnej sztuki walki.

Na sali gimnastycznej stanęła dekoracja imitująca greckie budowle, a o godz. 9.00 przybyli goście grupy rekonstrukcyjnej „Hefaystos”, którzy przybliżyli odległe dzieje starożytnej Grecji. To była wspaniała lekcja historii na żywo! Wszyscy uczniowie i nauczyciele przebrali się w stroje greckie, na głowach mieli wieńce, aby w ten sposób móc lepiej zrozumieć i wczuć się w atmosferę Hellady. Można było zobaczyć pokazy pojedynków na miecze, i w nich nawet uczestniczyć (na zdjęciu Jakub Sobolewski w pojedynku z Achillesem), dotknąć replik broni, zbroi i wysłuchać niezwykle barwnej opowieści nie tylko o walce, ale także o kulturze i sztuce Greków. Pokazy te przyniosły na pewno wiele niezapomnianych przeżyć, pozwalających zrozumieć Zycie w odległych czasach.
Następnie przystąpiono do losowania nazw państw - miast, które rywalizować miały w igrzyskach sportowych na boisku szkolnym. I tak:
kl. 0 – Mykeny; kl. I - Kreta; kl. II - Itaka; kl. III - Ateny; kl. IV - Sparta; kl. V - Achajowie; kl.VI - Troja.
Perykles (pani Dyrektor) uroczyście odpalił znicz olimpijski i przyjął przysięgę od sportowców i trenerów. Igrzyska rozpoczęto! Rywalizowano w bieganiu krótkim, przełajowym, rzucie piłka lekarską, skoku w dal, ... wyścigu RYDWANÓW. Młodsi pokonywali tor przeszkód, w którym między innymi rzucali do celu, chodzili na czworakach, biegali z piłką umieszczoną między kolanami.
Najlepszym sportowcami klas I-III zostali- Małgorzata Szczur kl. II i Gracjan Garlikowski kl. III. W klasach starszych po dogrywce z Jakubem Mołojcem zwyciężył Szymon Tomczyk kl. VI, a z dziewcząt Julia Janiszewska kl.VI, którym wręczono puchary. Zwycięzcy w poszczególnych konkurencjach otrzymali dyplomy i medale.
Rada Rodziców nie tylko ufundowała trofea sportowe, ale także zaprosiła na kiełbaski z grilla oraz zapewniła świetną rozrywkę w postaci wielkich dmuchanych placów zabaw (statek piracki i zjeżdżalnia).
Imprezę uświetniły także pokazy strażackie Drużyny Młodzików z OSP w Glinniku. Można było zobaczyć, jak druhowie sprawnie rozwijają węże strażackie i... ochłodzić się wodą w upał, jaki panował tego dnia.
Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tak wspaniałego święta sportu z okazji Dnia Dziecka serdecznie dziękujemy!

więcej zdjęć w Galerii