banner galeria

banner konkursy

banner uczniowski

rada

p4300084Biało – czerwoni
30 kwietnia 2015r. w naszej szkole obchodzono nie tylko Dzień Flagi, ale wszystkich polskich symboli narodowych.

 Tego dnia wszyscy uczniowie i nauczyciele uczcili Dzień Flagi i rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, ubierając się w kolory narodowe i przynosząc flagi. W ten sposób poważne patriotyczne święta stały się manifestacją dumy z polskości i wspaniałym powodem do radości, młodości , uśmiechu i patriotyzmu.
Klasy młodsze i dzieci z oddziału przedszkolnego malowały polskie symbole narodowe i wypełniały rebusy; starszaki uczestniczyli we wspólnej lekcji historii, na której dowiedzieli się, jaki jest rodowód polskich barw narodowych.
Rozstrzygnięto też Konkurs historyczny pod tegorocznym hasłem „Wzorce czerpiemy nie tylko z historii”, którego finalistami i laureatami zostali:
I miejsce – Jakub Sobolewski kl. V (multimedialna prezentacja o Jerzym Kukuczce)
II miejsce – Jakub Woźniak kl. VI ( projekt strony internetowej o Alku Dawidowskim)
III miejsce (ex aequo) Natalia Cichowska kl. V (gra planszowa o Jerzym Owsiaku); Piotr Kwapis kl. V (gra planszowa o Stanisławie Skalskim); Kuba Stefańczyk kl. V (gra planszowa o Cristiano Ronaldo)
Wyróżnienia – Adrian Cukier kl. IV (plakat o Jimim Hendrixie) i Paweł Karwasik (plakat o panu Picholi).
Wszyscy otrzymali nagrody książkowe o tematyce historycznej ufundowane przez Radę Rodziców.
To był jeden z niecodziennych dni w roku szkolnym, które zapadają szczególnie w pamięć i stają się żywą lekcją historii i patriotyzmu.