banner galeria

banner konkursy

banner uczniowski

rada

p1040609„W czas złotej jesieni
To święto przypada,
Gdy wśród drzew podcieni
Grad kasztanów spada...

Prosimy nam dziś wybaczyć,
że byliśmy czasem źli,
i z uśmiechem na nas patrzeć,
bo, co złego - to nie my.

Przynosimy dar uczniowski,
wyśpiewany z serc jak z nut:
słowo - miłość za Wasze troski,
słowo - wdzięczność za Wasz trud"

16 października 2014r. w Publicznej Szkole Podstawowej uczniowie uroczyście podziękowali wszystkim obecnym i emerytowanym pracownikom oświaty za trud i zaangażowanie, które wkładają w tak ciężką, odpowiedzialną, ale jakże wspaniałą pracę, której efektem są dobrze wykształcone i wychowane dzieci.
Pod kierunkiem p. Małgorzaty Smolarek uczniowie kl. IV –VI pracujący w szkolnym kole recytatorsko-teatralnym zaprezentowali przedstawienie parodiujące „Wiadomości" Programu I Telewizji Polskiej, które prowadzili w imieniu właścicieli stacji, czyli Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Glinniku redaktorzy: Julia Janiszewska i Jakub Woźniak. Skrupulatnie poinformowali oni widownię o tym, kto w tym dniu ma imieniny, ile dni pozostało do końca roku szkolnego czy nie zapomnieli zaznaczyć, że z uwagi na doniosłość chwili program został wyjątkowo rozkodowany. „Wiadomości" pełne były informacji z życia szkoły, takich jak te, w których poinformowano o rzekomym przeniesieniu parkingu dla rowerów, czy o konieczności wypłaty Spalskiemu Kołu Łowieckiemu odszkodowania za wypłoszenie zajęcy z pobliskiego lasu podczas biegów przełajowych na lekcji wych. –fizycznego. Nie zabrakło zabawnych ogłoszeń o sprzedaży promocji do wyższej klasy czy kompletu zeszytów do jęz. polskiego, które to można było nabyć na stronie www.allegro.pl.

   Punktem kulminacyjnym programu informacyjnego była wizyta w studiu pani ministry Anny Nieumiem, która w ekskluzywnym wywiadzie z redaktor Justyną Darmos wyjawiła kilka pomysłów na zreformowanie szkoły, do których należałoby chociaż wydłużenie wakacji do 10 miesięcy, a zredukowanie roku szkolnego do dwóch i to w dodatku zajęcia w szkole miałyby odbywać się tylko w soboty! Niestety te futurystyczne wizje ukrócił redaktor Woźniak, informując zebranych o natychmiastowej dymisji pani ministry i powołanie przez premier Kopacz na to stanowisko kogoś innego.
„Wiadomości sportowe" prowadzone przez red. Huberta Bukowskiego i Macieja Grada przybliżyły bite rekordy w krzyczeniu na szkolnych korytarzach, zmagania bokserskie, zwłaszcza kl. IV, która poszukuje nowego trenera o mocnych i zdrowych zębach, wyjątkowej odporności na ciosy i cierpliwości ( na prezentacji multimedialnej można było zobaczyć opłakany stan poprzedniego selekcjonera, którym był Dawid Wójcik). Redaktorzy zaprosili, w imieniu Przemysława Babiarza, na kolejne wydanie wiadomości za ...rok..
Prognoza pogody brawurowo poprowadzona przez Jana Cabałę, zapowiadała rozpogodzenie, a nawet słońce, które miało pozwolić na granie w piłę, ile wlezie! Jednocześnie redaktor nie zapomniał ostrzec słuchaczy, o tym, że po Dniu Edukacji Narodowej jest normalny dzień pracy, a dla alergików szczególnie uczulonych na szkołę ulgę miały przynieść przerwy świąteczne, ferie zimowe i nieliczne uroczystości, takie jak Dzień Nauczyciela.
Jak to w prawdziwej i szanującej się stacji telewizyjnej nie zabrakło także reklam. Największy aplauz dostała ta, która propagowała zakup „Gumowego ucha". Przyrząd ten miał wiele zalet, ale przede wszystkim był przydatny, jak zapewniali Paweł Karwasik i Patryk Flisiak, na sprawdzianach, klasówkach i podczas nagłego odpytywania na lekcjach.
Ostatnim punktem programu Uczniowskiej Stacji Telewizyjnej był „Koncert Życzeń" poprowadzony przez Urszulę Owczarek, Jakuba Sobolewskiego i Szymona Tomczyka, podczas którego przekazano moc życzeń i serdeczności wszystkim pracownikom szkoły i emerytom. Uczniowie recytowali wiersze, tańczyli także z gośćmi. Po raz pierwszy na szkolnej scenie prezentował się oddział przedszkolny w „Krakowiaku". Śpiewano piosenki, aby na końcu akademii wręczyć wszystkim pracownikom oświaty jesienne wrzosy.
Po występach dzieci, pani dyrektor Edyta ŻMUDA pięknie podkreśliła wyjątkowość tego święta i wręcz misję zawodu nauczyciela, wielu uświadomiła, jak ważną i odpowiedzialną pełnią służbę w kształtowaniu młodego pokolenia Polaków. Podziękowała wszystkim swoim pracownikom za wielkie zaangażowanie w pracę na rzecz społeczności szkolnej i środowiska.

Następnie przyznała Nagrody Dyrektora nauczycielkom: p. Magdalenie Bryś, p Agnieszce Polus, p. Małgorzacie Smolarek oraz pracownikom: p. Małgorzacie Wójciak i p. Krystynie Świąder.
W dalszej części uroczystości głos zabrał p. wójt Tadeusz Józwik i przewodniczący Rady Gminy Lubochnia p. Piotr Majchrowski, którzy to złożyli wszystkim pracownikom oświaty najserdeczniejsze życzenia i podziękowania, składając kwiaty na ręce pani Dyrektor. Obaj także podkreślali, ze w Szkole Podstawowej w Glinniku panuje zawsze wręcz domowa atmosfera. Do serdeczności dołączył się ks. Łosiak.
Na koniec akademii głos zabrał przewodniczący Rady Rodziców p. Dariusz Koch, który wraz z p. Jolantą Staszek poza serdecznymi życzeniami z okazji Dnia Edukacji Narodowej zapewnił, że rodzice doceniają trud i zaangażowanie wszystkich pracowników szkoły wkładany w nauczanie, i wychowanie dzieci, na dowód czego rodzice wręczyli kwiaty, a pani dyrektor zaprosiła gości na uroczysty obiad, który zakończył obchody święta pracowników oświaty.