banner galeria

banner konkursy

banner uczniowski

rada

P1040704   30 października 2014r. w naszej szkole gościła p. nadkomisarz K. Dudkiewicz- Pawlikowska z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Maz. Spotkania z policjantem to w Naszej szkole właściwie tradycja. Zawsze, na początku roku szkolnego mamy przyjemność gościć policjanta, który wskazuje wszelkie niebezpieczeństwa, jakie mogą zagrażać.

Pani policjantka szczególną uwagę zwróciła na te zagrożenia, które czyhają na drodze do szkoły i ze szkoły. Przypominała uczniom jak powinni zachowywać się na drodze i czego unikać, aby nie narazić siebie i innych na niebezpieczeństwo. Zaznaczyła jak ważne jest wyposażenie w ubiory i elementy odblaskowe by być widocznym uczestnikiem ruchu jako pieszy i rowerzysta. Gość ostrzegał też przed osobami nieznajomymi, z którymi nie wolno rozmawiać oraz wpuszczać ich do domu, zwrócił także uwagę na bezpieczeństwo uczniów w gospodarstwie rolnym i podczas prac polowych. W praktycznej części spotkania dzieci poznały pozycję przyjmowaną podczas ataku psa oraz bezpiecznego poruszania się po drodze. Pani policjantka służyła pomocą i chętnie odpowiadała na pytania uczniów. Uczniowie natomiast chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami, przeżyciami i wiedzą.
Była to wspaniała lekcja dla wszystkich.