banner galeria

banner konkursy

banner uczniowski

rada

CZYTANIA UCZCIE SIĘ OD NAS!

dsc00313Z opublikowanego raportu Biblioteki Narodowej o stanie czytelnictwa w Polsce wynika, że aż 63% ludzi powyżej 15 roku życia w ogóle nie czyta książek. Tylko co trzeci Polak sięga po lekturę raz w roku. Jedynie 46% naszych obywateli w 2016r. przeczytało tekst dłuższy niż 3 strony formatu A4!
41% zadeklarowało, że w domu ma jedynie niezbędne podręczniki szkolne!
1 czerwca 2017r. o godz. 10.00 uczniowie i nauczyciele naszej szkoły postanowili dołączyć do ogólnopolskiej akcji pobicia rekordu czytania książek i podkreślić tym samym, że czytają książki, a dorośli powinni brać przykład z dzieci, aby znów czytanie stało się modne i było oznaką wiedzy i kultury.

Czytaj więcej: CZYTANIA UCZCIE SIĘ OD NAS!

Zbiorka plastikowych nakrętek zakończona sukcesem !!!

44Tradycją stał się już udział naszej szkoły w corocznej zbiórce nakrętek. Akcja trwała od września do maja i cieszyła się ogromnym powodzeniem. Wszystkie klasy bardzo chętnie przystąpiły do zbiórki. Staramy się w ten sposób pomóc w miarę naszych możliwości osobom potrzebującym. W tym roku szkolnym włączyliśmy się w akcję na rzecz Gabrysi Małyszek wierząc, że nasz wysiłek pomoże w zebraniu funduszy koniecznych na jej rehabilitację. Zbiórka nakrętek dobiegła już końca. Nasza szkoła przekazała rodzicom Gabrysi 246,20kg.nakrętek.Tegorocznymi rekordzistami okazała się klasa V, która zebrała 65,20kg. Koordynatorem akcji była p. Agnieszka Bernaciak-pedagog szkolny. Poniżej zamieszczamy podziękowania, które otrzymaliśmy od rodziców Gabrysi.

Czytaj więcej: Zbiorka plastikowych nakrętek zakończona sukcesem !!!

Podsumowanie akcji charytatywnej „Szkoło, Pomóż i Ty”

pomoz i tyNasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w akcji charytatywnej ,,SZKOŁO, POMÓŻ I TY”. Celem tegorocznej akcji była pomoc w zebraniu środków na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla podopiecznego Fundacji-Daniela Czerniaka.
W związku z tym przedsięwzięciem wśród uczniów rozprowadzane zostały cegiełki – pomoce edukacyjne z języka polskiego, angielskiego, matematyki itp. Dzięki temu uzyskano kwotę 154,50zł, która została w całości przekazana na konto Fundacji na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „Pomóż i Ty”. Koordynatorem akcji była p.Agnieszka Bernaciak-pedagog szkolny.
Dziękujemy za dobre serce wszystkim, którzy włączyli się do akcji !!!

Finał Regionalnego Międzyszkolnego Konkursu Kaligraficznego

p4280487Motto:
„Ci, którzy nie szczędząc sił, formują piękne litery, którzy starannie kaligrafują słowa,
są istotami szczęśliwymi”
„Księga myśli” Edmund Jabes

Głównym sponsorem projektu „Regionalny Międzyszkolny Konkurs Kaligraficzny” jest Fundacja PKO BP „DOBRO PROCENTUJE” , która podejmuje działania na rzecz dobra publicznego w zakresie m.in. oświaty, wychowania, pomocy społecznej, ochrony i promocji zdrowia, kultury i sztuki, ochrony środowiska, a w tym działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych oraz promowania celów społecznych w środowisku bankowym i organizacji wolontariatu. Nasz konkurs jest jednym z Projektów Lokalnych.
Wolontariuszem powiązanym z Bankiem, który zainicjował procedury pomocy był pan Jarosław Broczkowski z Centrum Operacji PKO BP.
PKO FND LOGO RGB

Czytaj więcej: Finał Regionalnego Międzyszkolnego Konkursu Kaligraficznego

Kwesta żonkilowa przy Kościele pw. Matki Bożej Królowej Korony Polskiej w Spale 

zonkile  W niedzielę 02 kwietnia 2017 r. uczennice Naszej szkoły wraz z panią A. Polus uczestniczyły w kweście żonkilowej przy Kościele pw. Matki Bożej Królowej Korony Polskiej w Spale. Dziewczęta w podzięce za każdy piękny i wzruszający gest wsparcia, zrozumienia oraz pomocy, wręczali żonkile – symbol nadziei w walce z nieuleczalną chorobą. Całkowity dochód z kwesty zostanie przeznaczony na budowę tomaszowskiego hospicjum.
Bardzo serdecznie dziękujemy darczyńcom za ofiary, wolontariuszom : Wiktorii Łysakowskiej, Paulinie Nowak, Magdalenie Owczarek za poświęcony czas i gorące serca.
Gorąco zapraszamy na kolejną żonkilową kwestę już za rok!