banner galeria

banner konkursy

banner uczniowski

rada

pa130493„Dziękujemy, jak każdego roku
Wciąż za mało i nigdy za wiele -
Za to światło, co mroki rozjaśniło.
Dziękujemy wam, NAUCZYCIELE”.

13 października 2016r. w Publicznej Szkole Podstawowej uczniowie uroczyście podziękowali wszystkim obecnym i emerytowanym pracownikom oświaty za trud i zaangażowanie, które wkładają w ciężką, odpowiedzialną, ale jakże wspaniałą pracę, której efektem są dobrze wykształcone i wychowane dzieci.

Dzień Edukacji Narodowej jak zwykle w naszej szkole był niezwykle uroczysty. Uczniowie Szkolnego Teatrzyku „Myślnik” z klasy V pod kierunkiem pani Małgorzaty Smolarek przygotowali zabawne przedstawienie teatralne pt. „Szkolne marzenia”
Przed spektaklem pani dyrektor Edyta Żmuda w swoim wystąpieniu przypomniała zebranym o rodowodzie DEN, podkreśliła specyfikę tego trudnego zawodu wykonywanego z powołania często i z poświęceniem, życząc wszystkim pracownikom szkoły sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym, zaprosiła zebranych w sali gimnastycznej do obejrzenia spektaklu.
Aktorzy przedstawili zabawne scenki życia szkoły, które odbywają się na co dzień na lekcjach. Między innymi można było zobaczyć lekcję języka polskiego, na której punktem kulminacyjnym było odczytanie pracy domowej pt. „Jak trzeba się uczyć?”( P. Mazurek) z której wyniknął postulat, ze należy oszczędzać, a ponieważ nauka dużo kosztuje, więc może nie trzeba się uczyć...! Na tej samej lekcji jedna z uczennic (M. Stańdo) przysięgała na wszystko, że po drodze napadł na nią barczysty zamaskowany terrorysta i... ukradł zeszyt z wypracowaniem.
Na lekcji wychowawczej, którą prowadziła A. Koch, uczniowie mieli chwalić się dobrymi uczynkami, do których należało m. in. szczucie sąsiada psem, dzięki czemu mężczyzna zdążył na autobus! Na przyrodzie dzieci odpowiadały na pytania pana (Sz. Świech) zmierzające do uzyskania wiedzy o otaczającym świecie. Okazało się np., że jabłka nie zrywa się wtedy, gdy są dojrzałe, ale wtedy, gdy sadownika nie ma , a jego pies śpi...
Gdy atmosfera na scenie była już bardzo wesoła, a uczniowie coraz bardziej narzekali na ich trudne życie w szkole, nagle na hulajnodze wjechała dziwna postać, która okazała się czarownicą o wdzięcznym imieniu Luzbajera (K. Pichola) deklarującą szybką i skuteczną pomoc. Zaczarowała ona nauczycielkę jęz. polskiego (W. Łysakowska), która zaczęła stawiać piątki za nieodrobione prace domowe, wychwalać pod niebiosa te dzieci, które nie marnowały czasu na naukę! Szybko uczniowie zmienili zdanie i chcieli, aby pani była wymagająca, aby sprawdzała zeszyty. A gdy chłopcy się pobili, zażądali wręcz szybkiej interwencji wychowawczyni. Wygonili czarownicę i przeprosili za wszystkie figle i psoty.

„Zapomnijcie o wybrykach i wyskokach,
O tym, co my zepsuliśmy w mgnieniu oka.
Przepraszamy za te figle, za te psoty,
Przepraszamy za problemy i kłopoty.
Przepraszamy za te wszystkie przykre dni,
Pamiętajcie, że co złego, to nie my!
Dziś błagamy o chwileczkę zapomnienia
I prosimy Was, przyjmijcie życzenia”.

Następnie w imieniu Samorządu Uczniowskiego Justyna Darmos, Magdalena Owczarek i Paweł Karwasik złożyli wszystkim pracownikom szkoły życzenia i wręczyli kwiaty pani dyrektor, a pozostali aktorzy i członkowie Samorządu Uczniowskiego – nauczycielom, także tym emerytowanym, którzy zaszczycili swoją obecnością akademię - paniom: Janinie Kaczubie, Wandzie Kuik, Zofii Knap i pracownikom szkoły.
Także przedstawiciele Rady Rodziców na czele z przewodniczącą p. Sławomirą Grad złożyli życzenia wszystkim, którzy przyczyniają się do tego, iż ich dzieci uczą się w czystej, zadbanej placówce pod okiem wytrawnych pedagogów.
Pani Żmuda, dziękując wszystkim pracownikom za zaangażowanie i ciężką pracę wręczyła nagrody:
- za osiągnięcia dydaktyczno – wychowawcze za rok szkolny 2015/2016 paniom:
Agnieszce BERNACIAK
Magdalenie BRYŚ
Annie MUSZYŃSKIEJ
Elżbiecie OBIALE
- oraz za sumienne wykonywanie obowiązków służbowych:
Marzenie ADAMIEC

Także wójt Gminy Lubochnia pan Tadeusz Józwik, obecny na uroczystej akademii, przekazał wszystkim pracownikom szkoły najlepsze życzenia i wręczył Nagrodę Wójta Gminy Lubochnia pani dyrektor Edycie Żmudzie.