banner galeria

banner konkursy

banner uczniowski

rada

p1080708  Ślubowanie klasy pierwszej to jedno z ważniejszych wydarzeń w szkolnym kalendarzu uroczystości naszej szkoły.
   Podczas ceremonii 25 października 2016r.11 pierwszoklasistów w obecności pani dyrektor , wychowawcy, rodziców i całej społeczności uczniowskiej złożyli ślubowanie. Po powitaniu zebranych głos zabrała Pani Dyrektor Edyta Żmuda. Zwróciła uwagę na doniosły charakter wydarzenia, jakim jest ślubowanie w życiu każdego malucha przekraczającego próg szkoły i życzyła im zgłębiania wiedzy i wielu sukcesów.
   Podczas części artystycznej pierwszaki prezentowali swoje talenty recytatorskie i wokalne. Następnie po odśpiewaniu hymnu nadszedł wreszcie długo oczekiwany moment ślubowania, a po nim pasowania na ucznia.


Pani Dyrektor wielkim ołówkiem dokonała aktu pasowała pierwszoklasistów na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Glinniku, a następnie wręczyła pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne. Następnie uczniowie Samorządu Uczniowskiego sprawdzili czy rzeczywiście pierwszaki nadają się na uczniów. Po zadanym egzaminie życzyli pierwszakom sukcesów w nauce oraz zapewniali o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole i poza nią. Pierwszoklasiści otrzymali upominki od rodziców i Samorządu Uczniowskiego. Na zakończenie wszyscy udali się przed szkołę, gdzie tradycyjnie uczniowie i rodzice posadzili „symboliczne drzewka”. Po części oficjalnej rodzice zorganizowali "słodki" poczęstunek.
Fundatorem dyplomów i biretów dla pierwszoklasistów była Rada Rodziców.