Oficjalna strona Publicznej Szkoły Podstawowej w GlinnikuAktualności 2016/2017Nikt nie jest doskonały, za to wszyscy jesteśmy wartościowi!

banner galeria

banner konkursy

banner uczniowski

rada

5688eaa49eW piątek 3 marca 2017r. uczniowie klas I – VI udali się na kolejną wycieczkę, tym razem do Warszawy, do Teatru Muzycznego „Roma” na spektakl teatralny pt. „Księga dżungli”.


Bohaterem teatralnej opowieści opartej na książce pt.”Księga dżungli” jest chłopiec ukarany przez rodziców za to, że nie przeczytał tej obowiązkowej lektury. Ucieka więc z domu i trafia do tajemniczej dżungli, gdzie staje się Mowglim, (czyli żabką). Pod opiekę bierze go stado wilków. Sprawujący władzę w dżungli kulawy Tygrys postanawia zemścić się na chłopcu, ale w jego obronie stają inne zwierzęta.
Ta muzyczna opowieść to wesoła zabawa z publicznością, która porusza odwieczny problem uprzedzeń, uczula na zagrożenia i uczy, nawet najmłodszych akceptacji dla odmienności.
We wspólnej zabawie z aktorami, którzy byli bardzo blisko widowni stado wilków do swojego grona przyjęło Michała Misiaka z kl. II, który dzielnie zniósł „szorowanie szamańskim totemem” i panią Agnieszkę Polus, której wilki poważnie zwichrzyły fryzurę i upaćkały okulary. Wszyscy nauczyliśmy się, że nikt nie jest doskonały, za to wszyscy jesteśmy wartościowi. Nie możemy być obojętni, gdy zaczyna się dziać coś, co jest niedobre, niesprawiedliwe czy krzywdzące. Powodem odtrącenia przez stado może być cokolwiek: bo ktoś powoli biega, bo jest już za stary, ma inny odcień skóry, pochodzenie…
Po spektaklu w Teatrze Muzycznym „Roma” zatrzymaliśmy się przy Grobie Nieznanego Żołnierza, oddając cześć wszystkim patriotom, którzy bezimiennie zginęli w obronie Ojczyzny.