banner galeria

banner konkursy

banner uczniowski

rada

imag0021    Dnia 06 marca 2017 r. w naszej szkole, jak co roku gościła grupa T z Torunia. Dzięki współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lubochni, uczniowie mogli aktywnie uczestniczyć w dwóch spektaklach profilaktycznych. Organizatorem spektakli był pedagog szklony.
Spektakle miały formę kabaretową, więc śmiechu było co nie miara ale również aktorzy przekazali uczniom kilka pouczających rad.


Dzieci młodsze, z klas 0-III, obejrzały przedstawienie pt. ,,Supełki –nieoczekiwana zmian miejsc” Opowieść zaczyna się w Supełkowie. To tu mieszka rodzeństwo Hortensja i Maniek. Maniek zostaje zamieniony przez wróżkę w pieska za niewłaściwe zachowanie wobec zwierząt. W tym momencie zaczyna się fascynująca przygoda, bo Maniek trafia do całkiem innego świata…Świata zwierząt.
Celem spektaklu jest rozwijanie wśród dzieci empatii, wrażliwości i szacunku wobec istot żyjących. Spektakl pokazuje, że zwierzaki odczuwają zarówno ból jak i radość. Mają swoją niepowtarzalną osobowość oraz potrzeby.
Uczniowie z klas III-VI obejrzeli przedstawienie pt. ,,Wielka ucieczka”. Celem spektaklu było uświadomienie młodym odbiorcom, jakie konsekwencje niesie za sobą sięganie po nieznane substancje. Pokazano w jaki sposób odmawiać i wzmacniać w sobie postawę asertywną, a także gdzie szukać wsparcia w przypadku przeżywania trudności.
Bohaterem spektaklu był Giętki- przeciętny uczeń. Pewnego dnia decyduje się zażyć nieznaną substancję. W tym momencie rozpoczęła się jego przygoda, ponieważ przenieśliśmy się do wnętrza organizmu naszego bohatera! Okazało się że Rozum i Serce oburzeni postępowaniem ich właściciela postanawiają się wyprowadzić. Publiczność wyruszyła z naszymi bohaterami w fascynującą podróż, podczas której poznali dziadka Stacha, przyjaciółkę Giętkiego i krówkę Manię. Czy Giętki odzyska Rozum? Czy Serce wróci na swoje miejsce? I co je łączy ze śledzioną? Na te i inne pytania uczniowie znaleźli odpowiedź w spektaklu teatralnym.