banner galeria

banner konkursy

banner uczniowski

rada

Powiedzmy STOP szkolnej agresji!

dsc0306126 kwietnia odbyło się przedstawienie profilaktyczne dla wszystkich uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Glinniku dotyczące najnowszej kampanii społecznej Rzecznika Praw Dziecka „Powiedzmy STOP szkolnej agresji”. Celem akcji było nagłośnienie problemu przemocy rówieśniczej oraz zmiana postaw dzieci i młodzieży, a tym samym obniżenie poziomu agresji w szkole.
Młodzi ludzie często nie zdają sobie sprawy, jak wiele zależy od nich i ich reakcji na przemoc, która przytrafia się im lub ich rówieśnikom - że swoją postawą mogą powiedzieć „STOP przemocy"!. To, jak postąpią w zetknięciu z agresywnymi zachowaniami, ma ogromne znaczenie dla przeciwdziałania takim negatywnym zjawiskom.

Głównym celem akcji jest nie tylko zmiana postaw świadków zachowań agresywnych na poziomie deklaracji, ale pokazanie, że rzeczywiste działanie w środowisku rówieśników ma znaczenie, jest ważne i skuteczne.
Po zakończonym spektaklu uczniowie poszczególnych klas przygotowali plakaty promujące hasło „STOP AGRESJI”.

 

Rekrutacja do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej w Publicznej Szkole Podstawowej w Glinniku na rok szkolny 2018/2019

Szanowni Rodzice.
Uprzejmie informujemy, iż rekrutacja do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej na rok szkolny 2018/2019 odbędzie się zgodnie z :

USTAWĄ z dnia 14 grudnia 2016r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017r. poz. 59 z późn. zm.)

ZARZĄDZENIE Wójta Gminy Lubochnia z dnia 15 stycznia 2018 r. w sprawie określenia na rok szkolny 2018/2019 terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, a także terminów składania dokumentów do Oddziału Przedszkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej w Glinniku

Dokumenty do pobrania:

1. wniosek o przyjęcie do oddziału przedszkolnego 2018PDF plik: DOC PDF
2. wniosek o przyjęcie do klasy I rok 2018 plik: DOC, PDF

Terminy przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, a także terminy składania dokumentów do Oddziału Przedszkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej w Glinniku

Czytaj więcej: Rekrutacja do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej w Publicznej Szkole Podstawowej w...

AKCJA „GÓRA GROSZA”

gora grosz aW tym roku szkolnym nasza szkoła przyłączyła się do 18 edycji akcji „Góra Grosza”, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Jej celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza swoją rodziną. Akcja trwała od listopada 2017r. do stycznia 2018r. i polegała na zbiórce pieniędzy o małych nominałach (1,2,5groszy). Grosiki zbierali wszyscy uczniowie od zerówki po klasę VII. Zebraniem pieniędzy, liczeniem i segregowaniem nominałów zajął Samorząd Uczniowski z opiekunem. Pomagali uczniowie w świetlicy szkolnej. Zebraliśmy 199, 16 zł Opiekun Samorządu Uczniowskiego, za pośrednictwem Poczty Polskiej, przekazała zapakowane kartony z grosikami organizatorowi akcji.

Święto drzewa

W dniu 10 października obchodziliśmy w naszej szkole niezwykły dzień – Święto drzewa”. Przypomnieliśmy sobie jak ważną rolę pełnią drzewa i jakie mają znaczenie dla współczesnego świata. Gdyby nie rośliny nie byłoby przecież życia na Ziemi. Dlatego musimy dbać o ten ważny element przyrody. Chcąc uczcić to ważne wydarzenie wyruszyliśmy na obserwacje drzew rosnących wokół naszej szkoły, uczyliśmy się je rozpoznawać i zastanawialiśmy się wspólnie co im zagraża i jak o nie dbać. Po powrocie wykonaliśmy własnoręcznie „nasze jesienne drzewo”, którym udekorowaliśmy świetlicę.

Pierwsze szkolne zawody pływackie

image3W dniu 27 października wyruszyliśmy do Spały aby sprawdzić swoje umiejętności pływackie. Do tych pierwszych w naszej szkole zawodów niektórzy przygotowywali się przez ostatnie 5 lat.

W zawodach wzięło udział 20 uczniów z klas II-VII.

Czytaj więcej: Pierwsze szkolne zawody pływackie