banner galeria

banner konkursy

banner uczniowski

rada

20 listopada to wyjątkowy dzień – Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF.

unicef

Jest to moment, w którym w Publicznej Szkole Podstawowej w Glinniku uwaga kierowana jest na dzieci i ich prawa.

W związku z sytuacją epidemiczną w kraju i realizacją programu nauczania w trybie zdalnym, przygotowaliśmy dla Was pomysły, które sprawdzą się w tej nowej formule nauczania. Propozycje ćwiczeń, quizy i kolorowanki a także gotowy do druku plan lekcji czy plakaty zostały wysłane do Was w wiadomościach na dzienniku elektronicznym.

Sprawdź, jak możesz wspólnie z UNICEF świętować ten dzień pokazując, że prawa wszystkich dzieci są ważne i że każdy z nas może zaangażować się w akcję pomocową na rzecz dzieci w Jemenie.

Rzecznik Praw Ucznia
Natalia Wiśnik

Akcja "GÓRA GROSZA"

foraDrodzy uczniowie

Jak co roku Publiczna Szkoła Podstawowa bierze udział w akcji „GÓRA GROSZA”. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną,
w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

Czytaj więcej: Akcja "GÓRA GROSZA"

Informacja

Szanowni Rodzice

W związku z wprowadzeniem od 9 listopada 2020 roku decyzją Premiera RP zdalnej nauki dla uczniów szkół podstawowych klas I-III oraz kontynuacją zdalnej nauki w klasach IV - VIII Publiczna Szkoła Podstawowa w Glinniku od 9 listopada pracuje wyłącznie zdalnie.
Zajęcia dla uczniów klas IV - VIII prowadzone będą tak jak do tej pory zgodnie z planem dotychczasowym, tak jak w przypadku nauki stacjonarnej przy użyciu wdrożonej platformy MICROSOFT TEAMS, w niezbędnym wymiarze czasowym nie dłużej niż 30min jednostka lekcyjna.
Zajęcia dla uczniów klas I - III prowadzone będą za pomocą komunikatorów ustalonych przez wychowawców w porozumieniu z Państwem Rodzicami uczniów. Tak by w największym stopniu Państwa odciążyć. Wszelkie inne informacje bądź wprowadzane zmiany będą przekazywane Państwu za pomocą dziennika elektronicznego przez wychowawców klas.
W razie jakichkolwiek pytań bądź wątpliwości proszę dzwonić do sekretariatu szkoły, bądź dyrektora szkoły.

Proszę o wyrozumiałość i z góry dziękujemy za wsparcie.

Z wyrazami szacunku

Dyrektor Szkoły
Edyta Żmuda

Europejski Dzień Języków

20200925 105600Dnia 25.09.2020r. świętowaliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków, który z inicjatywy Rady Europy obchodzony jest już od 2001 roku.
Celem tego święta jest promowanie wielojęzyczności na terenie całej Europy, która mimo, że liczy 46 państw, to jej mieszkańcy posługują się aż 150 językami!
Podobnie, jak w roku ubiegłym każda klasa przystroiła drzwi swojej sali flagą oraz wybranymi zwrotami danego państwa. Tym razem pod względem językowym przyglądaliśmy się bliżej: Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemcom, Szwecji, Francji, Rosji, Czechom i Hiszpanii.
Na lekcjach języka angielskiego i niemieckiego oraz podczas zajęć świetlicowych ucznio

Czytaj więcej: Europejski Dzień Języków