banner galeria

banner konkursy

banner uczniowski

rada

Rolniku, wypełnij obowiązek i weź udział w spisie!

baner 5040x2380 allWraz z rozpoczęciem roku szkolnego – 1 września 2020 r. w całym kraju rozpoczął się Powszechny Spis Rolny 2020, który potrwa do 30 listopada 2020 r. Powszechny Spis Rolny 2020 obejmie wszystkie gospodarstwa rolne w kraju. Dane zbierane są według stanu na 1 czerwca 2020 r. Udział w Spisie Rolnym jest obowiązkowy, a kto odmówi udzielenia informacji w spisie powszechnym, podlega grzywnie.
Wyniki spisu rolnego są jedynym źródłem, które pozwala dokładnie scharakteryzować polskie rolnictwo i pokazać zmiany jakie zaszły od poprzedniego spisu. Służą władzom, zarówno centralnym jak i lokalnym do podejmowania decyzji strategicznych, opartych na analizie danych oraz prowadzenia polityki rolnej. Także na podstawie danych ze spisu rolnego Komisja Europejska określa wielkość wsparcia Unii Europejskiej dla Polski w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, dzięki któremu od wielu lat modernizuje się polskie rolnictwo.
Podczas tegorocznego spisu obowiązkową formą zbierania danych jest samospis internetowy – przeprowadzany za pośrednictwem interaktywnej aplikacji, dostępnej na stronie internetowej spisrolny.gov.pl. Dla osób, które potrzebować będą pomocy lub którym nie uda się wypełnić formularza internetowego, została uruchomiona infolinia, umożliwiająca telefoniczne dokonanie samospisu poprzez kanał „spisz się przez telefon”. Rachmistrze telefoniczni obsługujący linię „Spisz się przez telefon” są dostępni siedem dni w tygodniu w godzinach 8.00 – 20.00.
Dane zbierane w ramach Powszechnego Spisu Rolnego 2020 dotyczą m.in.:
• cech identyfikacyjno-adresowych użytkownika i jego gospodarstwa rolnego,
• sprzedaży i zużycia wytworzonych produktów rolnych,
• struktury dochodów,
• aktywności ekonomicznej,
• sposobu użytkowania gruntów,
• powierzchni zasiewów, nawożenia,
• zastosowania środków ochrony roślin,
• pogłowia zwierząt gospodarskich,
• chowu i hodowli ryb,
• budynków gospodarskich,
• maszyn i urządzeń rolniczych.
Niezależnie od trwającego samospisu internetowego, od 16 września do 30 listopada 2020 r. z użytkownikami gospodarstw rolnych, którzy nie dokonali jeszcze samospisu, kontaktować się będą rachmistrze telefoniczni., a jeżeli sytuacja epidemiczna poprawi się, wówczas z rolnikiem po 1 października br. kontaktować się będzie rachmistrz terenowy. Potwierdzenie tożsamości rachmistrzów spisowych zapewni infolinia spisowa.
Użytkownicy gospodarstw rolnych, którzy nie dokonają samospisu, nie będą mogli odmówić przekazania danych rachmistrzowi, który się z nimi skontaktuje.
Spisy rolne, realizowane raz na 10 lat, odbędą się w tym roku we wszystkich państwach należących do Unii Europejskiej. Obowiązek udziału w spisie rolnym na użytkowników gospodarstw rolnych nakłada Ustawa o Statystyce Publicznej z dnia 29 czerwca 1995 r.,
Więcej informacji na temat spisu można uzyskać na stronie internetowej https://spisrolny.gov.pl/ lub dzwoniąc na infolinię GUS: 22 279 99 99.

INFORMACJA - rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Glinniku informuje, że rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się 1 września 2020r.
• dla klas V – VIII o godz. 10:00
• dla klas I – IV o godz. 11:30

Jeśli będzie ładna pogoda rozpoczęcie odbędzie się na powietrzu. W przypadku deszczu – będzie to korytarz szkoły.
Uczniowie z klas I – IV wchodzą wejściem nowej części szkoły, natomiast uczniowie z klas V- VIII wejściem starej części szkoły.
Prosimy o zabranie maseczek, ponieważ w przypadku deszczu, rozpoczęcie odbędzie się na korytarzu.

KOMUNIKAT

W nadchodzącym roku szkolnym 2020/2021 od 7 września 2020 r. w szkole uruchomiony zostanie catering obiadowy.
W tym celu należy złożyć do sekretariatu szkoły kartę zgłoszeniową wraz z oświadczeniem o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych. Karta zgłoszeniowa oraz oświadczenie dostępne są na stronie internetowej szkoły (załącznik nr 1). W karcie należy wskazać formę posiłku, z którego uczeń/uczennica będzie korzystać.
Proszę pamiętać, że jeżeli zadeklarujecie Państwo pełen obiad lub tylko zupę, lub tylko drugie danie to z tej formy posiłku uczeń/uczennica będzie korzystać przez cały miesiąc.
Warunkiem korzystania dziecka z dożywiania jest dokonanie wpłaty w terminie do 3 września 2020 r.
Przypomina się, iż zgodnie z Regulaminem Stołówki Szkolnej funkcjonującej przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Lubochni stawka żywieniowa wynosi:
Uczniowie: 5 zł (pełny obiad)
zupa – 1,5 zł; drugie danie – 3,5 zł
Pracownicy : 9 zł ( zupa- 3 zł, drugie danie – 6 zł)

Nr konta 61 8985 0004 0010 0148 3774 0005

Załącznik:

1. Karta zgłoszeniowa na obiady szkolne.odt
2. Klauzula informacyjna - dożywianie dzieciKlauzula informacyjna - dożywianie dzieci