Oficjalna strona Publicznej Szkoły Podstawowej w GlinnikuAktualnościUroczystość 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

banner galeria

banner konkursy

banner uczniowski

rada

dsc04223Z okazji przypadającej w 2018 roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w naszej szkole odbył się uroczysty apel przygotowany przez uczniów klasy czwartej i siódmej.
Występujący przybliżyli burzliwe losy narodu polskiego w ciągu 123 lat zaborów oraz sylwetki osób, które przyczyniły się do odzyskania upragnionej wolności. Przedstawienie miało na celu ukazanie ducha narodu, który w czasie niewoli stale wychodził z inicjatywą walki o niepodległość. Uczniowie recytowali wiersze, śpiewali najbardziej znane pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia kolejnych pokoleń Polaków walczących o wolność.

Dla upamiętnienia tego doniosłego wydarzenia, wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej” ogłoszonej przez Minister Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. Podobnie jak w wielu polskich szkołach w kraju i za granicą, 9 listopada dokładnie o godzinie 11.11, odśpiewaliśmy wspólnie nasz hymn państwowy „Mazurek Dąbrowskiego”.
11 listopada 2018 roku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami wzięli udział w gminnych obchodach 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP w Lubochni, a zakończyły się pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie nastąpiło złożenie kwiatów przez przybyłe delegacje.