banner galeria

banner konkursy

banner uczniowski

rada

zonkilW dniu 07.04.2019 r. odbyła się XI Edycja Akcji „Tomaszowskie Pola Nadziei”, której organizatorami byli uczniowie i nauczyciele II Liceum Ogólnokształcącego w Tomaszowie Maz. Celem akcji jest zbiórka pieniędzy na budowę hospicjum w Tomaszowie Maz.


Inicjatywa budowy stacjonarnego hospicjum jest jednym z priorytetowych działań Fundacji Dwa Skrzydła, która koordynuje coroczną akcję „Pola Nadziei”. Potrzeby związane z leczeniem, rehabilitacją i godnym odchodzeniem, a także wsparciem rodziny osoby chorej są ogromne. Proces zmagania się z objawami, diagnozą, przebiegiem leczenia jest trudny i wymagający dla osoby chorej i jej najbliższego otoczenia. Niejednokrotnie rodziny osób chorych nie potrafią, bądź nie mają możliwości sprawować pełnej, codziennej i profesjonalnej opieki, a także same potrzebują wsparcia.
Uczennice kl. VII Publicznej Szkoły Podstawowej w Glinniku – Anna Koch, Martyna Stańdo i Paulina Nowak w dniu 07.04.2019 r. kwestowały przy Kościele Matki Bożej Królowej Korony Polskiej w Spale. Każdy darczyńca otrzymał żonkila, który jest symbolem akcji. Dziewczynki pod opieką wychowawczyni – p. Agnieszki Polus oraz pedagoga szkolnego uzbierały kwotę 488,20 zł. Serdecznie dziękujemy ludziom dobrej woli, którzy wsparli ten szczytny cel.
W najbliższym czasie w ramach akcji „Pola Nadziei” odbędzie się również zbiórka pieniędzy na terenie szkoły.