Oficjalna strona Publicznej Szkoły Podstawowej w GlinnikuAktualnościBicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób.

banner galeria

banner konkursy

banner uczniowski

rada

20191016 110730Dnia 16 października 2019 r. z okazji Światowego Dnia Przywracania Czynności Serca Publiczna Szkoła Podstawowa w Glinniku wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną w Glinniku wzięła udział w organizowanym przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy biciu rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób.

W naszej szkole tego dnia na sali gimnastycznej, poza biciem rekordu, zostało zorganizowane przez druhów z OSP i zawodowego ratownika medycznego pana Wojciecha Gemzałę - Firma LUMEDA Medical Team - szkolenie dla wszystkich uczestników wydarzenia z zakresu pierwszej pomocy, ze szczególnym uwzględnieniem nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej na 11 manekinach ćwiczebnych. Poza czteroma fantomami, które posiada szkoła, uczestnicząc od lat w Programie WOŚP Ratujemy i Uczymy Ratować, dysponowaliśmy także manekinami, które użyczyli nam Firma Lumeda Medical Team oraz Harcerski Klub Ratowniczy „Cordis” z Hufca ZHP Tomaszów Maz. Dzięki nim uczestnicy rekordu mogli zobaczyć także inny sprzęt, używany przy ratowaniu życia ludzkiego nie tylko na lądzie, ale także w wodzie. Po profesjonalnym przeszkoleniu, o godzinie 12.00 109 osób obecnych na sali gimnastycznej, na czele z wójtem gminy Lubochnia panem Piotrem Majchrowskim, dyrektor szkoły - panią Edytą Żmudą i przewodniczącą Rady Rodziców panią Sylwią Majchrzak przystąpiło po raz pierwszy do bicia rekordu.
Publiczna Szkoła Podstawowa w Glinniku oraz OSP w Glinniku były jedynymi instytucjami Powiatu tomaszowskiego, które podjęły wyzwanie mające na celu pobicie rekordu Guinessa
i tym samym popularyzację udzielania pierwszej pomocy, a więc ratowania ludzkiego życia.
W województwie łódzkim takich podmiotów było około 90!
Dziękujemy za pomoc w organizacji przedsięwzięcia OSP w Glinniku, Panu Wojciechowi Giemzale – Firma Lumeda Medical Team, Harcerskiemu Klubowi Ratowniczemu „Cordis” z Hufca Tomaszów Maz. i promocje przedsięwzięcia Portalowi Format 3A.
Koordynator akcji Małgorzata Smolarek