Oficjalna strona Publicznej Szkoły Podstawowej w GlinnikuAktualności# BohaterON Szkoła Podstawowa w Glinniku włączyła HISTORIĘ!

banner galeria

banner konkursy

banner uczniowski

rada

pobrany plikPo raz drugi, z inicjatywy nauczycielki języka polskiego - Małgorzaty Smolarek Szkoła Podstawowa w Glinniku przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii BohatrON – włącz historię! To projekt mający na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Ma on edukować społeczeństwo – pokazywać zwłaszcza młodym ludziom nie tylko tło historyczne wydarzenia z 1944r., ale także emocje Powstańców.

W szkole w Glinniku uczniowie klas II i III na lekcjach z wychowawcami nie tylko rysowali kartki i wpisywali życzenia, ale także zostali zapoznani z wydarzeniami, które miały miejsce 75 lat temu w Warszawie. Starsi, uczniowie kl. IV-VII - samodzielnie rysowali kartki do Powstańców Warszawskich na lekcjach plastyki, zaś pogłębiali wiedzę o Powstaniu na lekcjach języka polskiego i historii. Młodzież, pisząc tekst życzeń i pozdrowień, a także listów, podkreślała, że pamięta wysiłek Powstańców 1944, ich heroizm, poświęcenie, aby oni dziś mogli żyć w wolnej i niepodległej Polsce. Dziękowali Bohaterom Powstania Warszawskiego za to, że mogą chodzić do szkoły i robić zwykłe rzeczy, nie martwiąc się
o nic. Do fundacji SENSORIA i ROSA wysłano ze szkoły 43 najpiękniejsze kartki, mając nadzieję, ze przyniosą one radość Powstańcom. Ponadto uczennice kl. VIII napisały listy
i zmontowały dwa filmy w hołdzie Bohaterom Powstania Warszawskiego, które zostaną zaprezentowane podczas szkolnych uroczystości patriotycznych z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
Warto przeczytać artykuł na Portalu Internetowym Format 3A
http://format3a.pl/podzielsie/bohateron-szkola-podstawowa-w-glinniku-wlaczyla-historie-43-kartki-trafia-do-powstancow/