banner galeria

banner konkursy

banner uczniowski

rada

zdjcie tytuoweW dniu 12.12.2019r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Glinniku odbył się spektakl profilaktyczny pt. „Zagubione sumienie”, Teatru Edukacji i Profilaktyki „MASKA” z Krakowa. Spektakl przeznaczony był dla uczniów klas IV, V oraz VI i poruszał m.in. problem agresji, przemocy i uzależnień. Przedstawienie realizowane było w ramach akcji profilaktycznej mającej na celu przeciwdziałanie zachowaniom ryzykownym wśród dzieci i młodzieży.


Spektakl „Zagubione sumienie” to historia pewnej dziewczynki, która poprzez swoje zachowanie rani innych wokół siebie. Podłoże takich zachowań bywa różne. Przedstawienie kończy się bardzo ważnym przesłaniem dla młodzieży: szacunek należy się każdemu- bez względu na wiek i wykształcenie. Szanować powinniśmy także rówieśników. Żyjąc
w społeczności szkolnej często okazuje się jednak, że brak szacunku wobec siebie nawzajem nie jest jedynym problemem. Młodzież ucieka się do agresji słownej i fizycznej, wywiera presję na kolegach, co przestaje być jednorazowym incydentem. Trwający, zgubny proces to nic innego jak przemoc.
Spektakl spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród uczniów.