Oficjalna strona Publicznej Szkoły Podstawowej w GlinnikuAktualnościSpektakl profilaktyczny - Strach ma wielkie oczy

banner galeria

banner konkursy

banner uczniowski

rada

img 2131W dniu 02.03.2020r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Glinniku odbył się spektakl profilaktyczny pt. „Strach ma wielkie oczy”, zaprezentowany przez Fundację „Grupa T” z Torunia. Spektakl przeznaczony był dla uczniów klas I, II, III i IV i poruszał m.in. problem przemocy, agresji, prześladowania, a także uzależnień (alkohol, nikotyna). Przemoc psychiczna i fizyczna jest szczególnie groźna: powoduje efekt domina, przez co często współwinni są także ci, którzy nie zgadzają się na nią, jednak nie reagują. Oprawcy czują się dzięki temu bezkarni, a osoby prześladowane nie wiedzą jak zmierzyć się z problemem. Aby uporać się z trudną sytuacją dzieci i młodzież często sięgają po używki. Spektakl ukazuje, iż kluczem do rozwiązania sprawy jest przerwanie milczenia i zwrócenie się o pomoc, a także wskazanie co robić kiedy jesteśmy świadkami przemocy.


Akcja rozgrywa się w owadzim świecie. Piegowata razem z przyjacielem Żądełkiem są prześladowani przez Karalucha Ochydka. Sytuacja z pozoru niewinna zaczyna wymykać się spod kontroli i wyrządzać coraz więcej szkód.
Przedstawienie realizowane było w ramach akcji profilaktycznej mającej na celu przeciwdziałanie zachowaniom ryzykownym wśród dzieci i młodzieży.
Spektakl spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród uczniów.