banner galeria

banner konkursy

banner uczniowski

rada

autyzmWedług Światowej Organizacji Zdrowia (ang. WHO) autyzm występuje w naszym kraju u 1 na 100 osób. W USA już 1 na 54 dzieci ma autyzm.

To oznacza, że w Polsce żyje 400 tysięcy osób z autyzmem. Ale tu liczby się nie kończą, bo oprócz osób ze spektrum są jeszcze ich rodzice, rodzeństwo, opiekunowie, co sprawia, że tych, których autyzm dotyczy, może być nawet 3 mln.
Dlatego tegorocznej edycji kampanii „Polska na niebiesko” przyświeca hasło „Autyzm. 400 000” a jej zadaniem jest podnoszenie świadomości autyzmu i zwiększanie akceptacji dla osób ze spektrum w społeczeństwie.

Poznaj, zrozum, pomóż

Na stronie kampanii www.polskananiebiesko.pl można poznać historie osób z autyzmem, zrozumieć, czym autyzm jest, przekazać dobre słowo, a także wesprzeć finansowo Fundację JiM. Środki pozyskane dzięki kampanii w całości zostaną przeznaczone na terapię i pomoc dla osób z autyzmem. Symbolicznym momentem kampanii jest właśnie Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W planach Fundacji jest m.in. podświetlenie budynków w Polsce na niebiesko – jest to kolor solidarności z osobami z autyzmem. Akcja toczy się już także w social mediach - zachęcamy wszystkich do włączenia się w nią 2 kwietnia i umieszczenia na Instagramie i/lub FB swoich zdjęć z hasztagiem #Autyzm400000 lub #PolskaNaNiebiesko.