banner galeria

banner konkursy

banner uczniowski

rada

Konkurs czytelniczy „Bohaterowie naszych lektur”.

60671167 357974658405882 7404396122199818240 nCzytanie daje satysfakcję.
Czytanie rozwija dojrzałe słownictwo.
Dzięki czytaniu lepiej piszemy.
Czytanie bywa trudne, ale pokonywanie trudności jest potrzebne.
Czytając, stajemy się mądrzejsi.
Czytanie otwiera drzwi do dalszej edukacji.
Dzięki czytaniu lepiej rozumiemy siebie i innych ludzi.

Dnia 12 marca 2019 r. odbył się w naszej szkole konkurs czytelniczy pt: „Bohaterowie naszych lektur”. Celem którego było: propagowanie aktywności czytelniczej wśród dzieci, rozwijanie zainteresowań czytelniczych, szerzenie kultury czytelniczej, rozbudzanie stałego kontaktu z książką oraz doskonalenie techniki czytania – cichego i ze zrozumieniem. Konkurs dodatkowo sprawdził znajomość lektur oraz podkreślił konieczność utrwalania nawyków obcowania z książką.

Czytaj więcej: Konkurs czytelniczy „Bohaterowie naszych lektur”.

XII KONKURS WIEDZY O GMINIE LUBOCHNIA

dsc04696W dniu 16 maja br na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej w Glinniku został przeprowadzony już po raz dwunasty Konkurs Wiedzy o Gminie Lubochnia, w którym wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych: w Lubochni, Królowej Woli i Glinniku- łącznie 27 uczestników. W organizację w/w konkursu włączyło się Nadleśnictwo Spała, a honorowy patronat nad nim objął Wójt Gminy Lubochnia- p. Piotr Majchrowski.

Czytaj więcej: XII KONKURS WIEDZY O GMINIE LUBOCHNIA

Spotkanie autorskie z panią Anną Onichimowską

dsc04550Uczniowie naszej szkoły w dniu 9 maja wzięli udział w spotkaniu autorskim, które zostało zorganizowane przez panią bibliotekarkę Renatę Konewkę. Dzieci przygotowywały się do tego wydarzenia przez dłuższy czas. Podczas zajęć świetlicowych wspólnie z opiekunami świetlicy czytały utwory pani Anny Onichimowskiej.

Czytaj więcej: Spotkanie autorskie z panią Anną Onichimowską

MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY MARSZ ŻYWYCH

Logo Marsz ŻywychUczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Glinniku uczestniczą 2 maja 2019r. w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Marsz Żywych” organizowanym przez organizację „March of the Living” w Miejscu Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.

Czytaj więcej: MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY MARSZ ŻYWYCH