banner galeria

banner konkursy

banner uczniowski

rada

Jubileusz 80-lecia fundacji stałej siedziby Szkoły Podstawowej w Glinniku

zdjęcie na zajawkę„Znać wczoraj. Działać dzisiaj. Tworzyć jutro”


Pod takim hasłem Publiczna Szkoła Podstawowa w Glinniku 24 listopada 2017r. uroczyście obchodziła Jubileusz 80 - lecia fundacji stałej siedziby szkoły. Choć nie zachowały się dokumenty, w których zapisano by dokładną datę oddania budynku do użytku, to społeczność szkolna wybrała ten dzień nieprzypadkowo. Uroczystość ustalono w bezpośredniej bliskości 101 urodzin poetki, absolwentki szkoły – Marii Haliny Gajewskiej, rozsławiającej „kraj lat dziecinnych” – Glinnik. Jak pisze w liście skierowanym do szkoły z okazji Jubileuszu syn autorki pan Ryszard Pichola: „Mama moja do końca swego 98-letniego życia zakochana była w rodzinnym Mazowszu. Sercem i duszą zawsze była tu, w Glinniku, Spale i Tomaszowie, czego dawała wyraz w swoich wierszach, pełnych impresji i opisów piękna tej ziemi”.
Obchody Jubileuszu rozpoczęła uroczysta msza święta w Kościele parafialnym pw. Matki Bożej Królowej Korony Polskiej w Spale w intencji uczniów, rodziców, pracowników i absolwentów szkoły, którą celebrował ks. Dariusz Łosiak.
Następnie wszyscy udali się do siedziby szkoły, by rozpocząć galę jubileuszu szkoły.

Czytaj więcej: Jubileusz 80-lecia fundacji stałej siedziby Szkoły Podstawowej w Glinniku

Ramowy program obchodów

Szanowni Państwo, Absolwenci i Przyjaciele
Publicznej Szkoły Podstawowej w Glinniku !

Zapraszamy do udziału w uroczystościach jubileuszowych
80-lecia fundacji stałej siedziby szkoły,
które odbędą się 24 listopada 2017 r.

Ramowy program obchodów:
11.00 - Msza św. w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Królowej Korony Polskiej w Spale w intencji uczniów, rodziców, pracowników i absolwentów szkoły.
13.00 - Gala uroczystości jubileuszowych z udziałem gości honorowych, uczniów, rodziców, pracowników i absolwentów w Publicznej Szkole Podstawowej w Glinniku.
15.00 - Zwiedzanie szkoły, okolicznościowych wystaw pokonkursowych, poczęstunek.
Szczegółowe informacje udostępniane są za pośrednictwem strony internetowej szkoły: www.spglinnik.lubochnia.pl (zakładka JUBILEUSZ 80-lecia)

Komitet Organizacyjny


 

JUBILEUSZ 80-LECIA FUNDACJI STAŁEJ SIEDZIBY PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W GLINNIKU

ogloszenie logo

    Mamy przyjemność poinformować Państwa o przypadającym w bieżącym roku Jubileuszu 80-lecia fundacji stałej siedziby Publicznej Szkoły Podstawowej w Glinniku. Korzeniami sięga ona do pierwszej połowy XIX wieku, ale stałą siedzibę otrzymała dzięki fundacji prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Ignacego Mościckiego w 1937 roku. Od tego czasu kolejne pokolenia uczniów i nauczycieli, jako sukcesorzy tradycji, dopisują karty historii i budują wizerunek szkoły, na który składają się: mądrość, pracowitość, otwartość na świat i potrzeby innych.
Naszym gorącym pragnieniem jest powiązanie przeszłości z teraźniejszością, aby obchody stały się prawdziwym świętem wszystkich roczników, które tworzyły i tworzą piękną historię szkoły i były niepowtarzalną okazją do wspomnień, wzruszeń, doświadczeń i odnowienia starych przyjaźni.
Jubileusz z jednej strony pozwoli podsumować ponad wiekową historię i działalność Szkoły, jak również będzie okazją do spotkań dla absolwentów, uczniów, rodziców, byłych i obecnych pracowników oraz przyjaciół i sympatyków naszej Szkoły.
Z okazji Jubileuszu, planujemy zorganizowanie uroczystości, których główna część odbędzie się 24 listopada 2017 roku.
W związku z tym zwracamy się do naszych absolwentów, byłych pracowników, przyjaciół z gorącą prośbą o przysyłanie na adres e-mailowy szkoły: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. bądź dostarczenia do sekretariatu – zdjęć
i szkolnych pamiątek. Staną się one cenną informacją na temat historii szkoły. Wszystkie wypożyczone przez Państwa materiału będą oddane

Wszystkich, którzy zechcą finansowo wesprzeć organizację Jubileuszu, prosimy o dokonywanie wpłat na konto:

Rada Rodziców przy Publicznej Szkole Podstawowej w Glinniku numer rachunku bankowego:
79 1020 3916 0000 0202 0204 4931 dopiskiem „Jubileusz 80-lecia”.

Z góry dziękujemy za Państwa życzliwość i zrozumienie.

Komitet Organizacyjny Obchodów 80-lecia Szkoły