banner galeria

banner konkursy

banner uczniowski

rada

MIĘDZYSZKOLNY REGIONALNO- HISTORYCZNO – PRZYRODNICZY KONKURS WIEDZY O GMINIE LUBOCHNIA

   sp glinniklubochnia
   Zapraszamy gorąco do wzięcia udziału w X Międzyszkolny Konkursie Wiedzy o Gminie Lubochnia, który wpisuje się w obchody 80- lecia fundacji stałej siedziby szkoły. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas IV- VI szkół podstawowych. Jego celem jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży szkolnej informacji regionalno – historyczno - przyrodniczych dotyczących terenów „Naszej Małej Ojczyzny”. Zostanie on przeprowadzony 13 czerwca 2017roku na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej w Glinniku


Z poważaniem
Edyta Żmuda
Dyrektor PSP w Glinniku

Czytaj więcej: MIĘDZYSZKOLNY REGIONALNO- HISTORYCZNO – PRZYRODNICZY KONKURS WIEDZY O GMINIE LUBOCHNIA

Finał Regionalnego Międzyszkolnego Konkursu Kaligraficznego

p4280640Motto:
„Ci, którzy nie szczędząc sił, formują piękne litery, którzy starannie kaligrafują słowa,
są istotami szczęśliwymi”
„Księga myśli” Edmund Jabes

Głównym sponsorem projektu „Regionalny Międzyszkolny Konkurs Kaligraficzny” jest Fundacja PKO BP „DOBRO PROCENTUJE” , która podejmuje działania na rzecz dobra publicznego w zakresie m.in. oświaty, wychowania, pomocy społecznej, ochrony i promocji zdrowia, kultury i sztuki, ochrony środowiska, a w tym działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych oraz promowania celów społecznych w środowisku bankowym i organizacji wolontariatu. Nasz konkurs jest jednym z Projektów Lokalnych.
Wolontariuszem powiązanym z Bankiem, który zainicjował procedury pomocy był pan Jarosław Broczkowski z Centrum Operacji PKO BP.
PKO FND LOGO RGB

Czytaj więcej: Finał Regionalnego Międzyszkolnego Konkursu Kaligraficznego

Regionalny Międzyszkolny Konkurs Kaligraficzny

konkurs kaligraficznyGlinnik, dn. 14.03.2017 r.

Sz.P.
Dyrektorzy
Szkół Podstawowych

dot. konkursu kaligraficznego

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Glinniku serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w Regionalnym Międzyszkolnym Konkursie Kaligraficznym organizowanym z okazji obchodów 80-lecia fundacji stałej siedziby naszej szkoły.

Czytaj więcej: Regionalny Międzyszkolny Konkurs Kaligraficzny

XIV Konkurs historyczny „Symbole narodowe Polaków”

a1   Tegoroczna edycja konkursu historycznego przebiegała pod hasłem „A to ci historia!” i polegała na wybraniu przez uczniów klas IV – VI wydarzenia z historii Polski i oddania prawdy historycznej w formie obrazu, ilustracji do książki czy podręcznika do nauki historii. Rysunek w dowolnej technice nie powinien zawierać żadnych dat i haseł.

Czytaj więcej: XIV Konkurs historyczny „Symbole narodowe Polaków”

„Sienkiewicz na święta i od święta”

pc150005   Rok 2016 został ogłoszony przez Senat RP Rokiem Henryka Sienkiewicza. W uzasadnieniu tego wyboru czytamy: „Poprzez swoją twórczość, publicystykę i działalność społeczną budził świadomość narodową, uczył dumy z polskości, umiłowania ojczyzny i zdolności do poświęceń”.
W naszej szkole uczczono 170. rocznicę urodzin i 100. rocznicę śmierci Henryka Sienkiewicza, laureata Literackiej Nagrody Nobla (1905r.), organizując dla uczniów klas IV-VI Konkurs czytelniczy „Sienkiewicz od święta i na święta”

Czytaj więcej: „Sienkiewicz na święta i od święta”