banner galeria

banner konkursy

banner uczniowski

rada

950x420 logo    Dzień Bezpiecznego Internetu obchodziliśmy 7 lutego 2017 r. pod hasłem „Razem zmieniamy Internet na lepsze”. Podczas 13. edycji wydarzenia w Polsce organizatorzy chcieli zwrócić uwagę na rolę każdego użytkownika internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Podczas obchodów DBI szczególnie podkreślony został potencjał internetu, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki.

20170207 132339

W naszej szkole w tym dniu odbyło się rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu na prezentację multimedialną pod hasłem „Bezpiecznie w sieci”. Za najlepsze komisja uznała prace Dawida Pająka z klasy 5 PSP w Glinniku - III miejsce; Wiktorii Szmigiel – uczennicy Szkoły Podstawowej w Brzustowie - II miejsce i Wiktorii Łysakowskiej z PSP w Glinniku – I miejsce.
Pani dyrektor wręczyła nagrody za czołowe miejsca i podziękowania za udział pozostałym uczestnikom konkursu. Podczas spotkania uczniowie klas IV-VI zostali zapoznani z prezentacją dotyczącą cyberprzemocy oraz o szkodliwych treściach w Internecie. Dowiedzieli się jak reagować w przypadku zagrożenia. Poznali zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, obejrzeli krótki film pod tytułem: „Z życia nastolatka”.
Na zakończenie wszyscy otrzymali przygotowane ulotki o zasadach bezpieczeństwa w Internecie.