Oficjalna strona Publicznej Szkoły Podstawowej w GlinnikukONKURSY„Sienkiewicz na święta i od święta”

banner galeria

banner konkursy

banner uczniowski

rada

pc150005   Rok 2016 został ogłoszony przez Senat RP Rokiem Henryka Sienkiewicza. W uzasadnieniu tego wyboru czytamy: „Poprzez swoją twórczość, publicystykę i działalność społeczną budził świadomość narodową, uczył dumy z polskości, umiłowania ojczyzny i zdolności do poświęceń”.
W naszej szkole uczczono 170. rocznicę urodzin i 100. rocznicę śmierci Henryka Sienkiewicza, laureata Literackiej Nagrody Nobla (1905r.), organizując dla uczniów klas IV-VI Konkurs czytelniczy „Sienkiewicz od święta i na święta”

Konkurs miał na celu przede wszystkim promowanie utworów Henryka Sienkiewicza, popularyzację czytelnictwa i wartościowej literatury wśród młodzieży; rozbudzanie pasji czytania. Wzbogacenie wiedzy o życiu i twórczości Noblisty.
Do rywalizacji przystąpili:
z kl. IV – P. Cieślik, D. Garlikowski, Z. Warsicka
kl. V – G. Garlikowski, A Koch, P. Mazurek, P . Nowak, W. Łysakowska, M. Stańdo,
kl. VI – J. Darmos, P. Flisiak P. Karwasik, M. Nowak.
Każdy z uczniów czytał wybrany przez siebie fragment utworu H. Sienkiewicza.
Jury w składzie: przewodnicząca – dyrektor Edyta Żmuda; członkowie: M. Smolarek (organizator, nauczycielka jęz. polskiego); E. Łojszczyk (Biblioteka Gminna w Lubochni Filia w Glinniku); M. Bryś (nauczyciel w świetlicy) przy ocenie czytelniczych prezentacji brało pod uwagę; odpowiedni wybór tekstu, technikę czytania (dykcję, intonację, modulację głosu i interpretację tekstu).

Przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:

I miejsce – Martyna Stańdo kl. V (fragm.„ W pustyni i w puszczy”)
II miejsce – Patryk Flisiak kl. VI (fragm. „Krzyżaków”
III miejsce – Justyna Darmos kl. VI (fragm. „Potopu”)

Wyróżnienia: Paweł Karwasik kl. VI (fragm. „ Ogniem i mieczem”)
Paulina Nowak kl. V (fragm. „W pustyni i w puszczy”)
Paulina Cieślik kl. IV (fragm. ” Janka Muzykanta”)

Wszyscy uczestnicy konkursu dostali drobne nagrody od Samorządu Uczniowskiego, a nagrodzeni i wyróżnieni poza dyplomami otrzymali nagrody w postaci książek ufundowane przez Radę Rodziców.