Oficjalna strona Publicznej Szkoły Podstawowej w GlinnikukONKURSYRegionalny Międzyszkolny Konkurs Kaligraficzny

banner galeria

banner konkursy

banner uczniowski

rada

konkurs kaligraficznyGlinnik, dn. 14.03.2017 r.

Sz.P.
Dyrektorzy
Szkół Podstawowych

dot. konkursu kaligraficznego

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Glinniku serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w Regionalnym Międzyszkolnym Konkursie Kaligraficznym organizowanym z okazji obchodów 80-lecia fundacji stałej siedziby naszej szkoły.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych w dwóch kategoriach wiekowych: klasy II - III oraz klasy IV – VI ze szkół mających swe siedziby na wsi. Jego istotą i przesłaniem jest wspieranie rozwoju umiejętności pięknego pisania. Uczniowie mają więc okazję zaprezentować swoje zdolności piśmiennicze. Chcemy, by ten konkurs stał się dla uczestników nie tylko przygodą z kaligrafią i doskonałą zabawą z piórem w ręku, ale także aby promował dorobek poetycki twórców regionalnych i ludowych oraz integrował różne środowiska wiejskie dzieci i młodzieży.
Rozstrzygniecie zmagań konkursowych odbędzie się w Publicznej Szkole Podstawowej w Glinniku 28 kwietnia 2017r. o godz. 10.00.

Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objęli przewodniczący Rady Powiatu tomaszowskiego, przewodniczący Rady Gminy Lubochnia oraz wójt Gminy Lubochnia przy merytorycznym wsparciu Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim oraz Muzeum w Tomaszowie Maz. im. Antoniego hr. Ostrowskiego.

Wierzymy, że wśród uczestników konkursu nie zabraknie Waszej Szkoły, a uczniowie przekonają się o wyższości odręcznego pisania nad komputerowym.

Z poważaniem

Edyta Żmuda
Dyrektor PSP w Glinniku

Załączniki:

1. Regionalny konkurs kaligraficzny
2. Zgłoszenie na konkurs kaligraficzny
3. Oświadczenie rodzica