banner galeria

banner konkursy

banner uczniowski

rada

Techniki nauki – nowy cykl edukacyjny TVP VOD

technikinaukiSzanowni Rodzice
Drodzy uczniowie

Dzięki współpracy Telewizji Polskiej i Ministerstwa Edukacji Narodowej powstał nowy cykl edukacyjny „Techniki nauki”. To projekt, w którym eksperci, trenerzy i wykładowcy
w przystępny sposób podpowiadają, jak rozwijać i doskonalić umiejętność uczenia się.
Można uzyskać odpowiedzi na pytania: Jak organizować czas? Jak uczyć się w efektywny sposób, szybciej czytać i więcej zapamiętywać? Jak szybko i łatwo uczyć się języków obcych?
Wszystkie odcinki można bezpłatnie obejrzeć na platformie vod.tvp.pl.
Zachęcam do zapoznania się z cyklem „Techniki nauki”.

Pedagog szkolny

Akcja "GÓRA GROSZA"

foraDrodzy uczniowie

Jak co roku Publiczna Szkoła Podstawowa bierze udział w akcji „GÓRA GROSZA”. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną,
w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

Czytaj więcej: Akcja "GÓRA GROSZA"

31 maja - ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ TYTONIU

swiatowy dzień bez TytoniuW tym roku po raz trzydziesty obchodzimy Światowy Dzień Bez Tytoniu.
Dym tytoniowy zawiera około 7 tys. związków chemicznych, z czego 70 rakotwórczych, ale też wiele z nich działa toksycznie na układ sercowo-naczyniowy i oddechowy. Okres nastoletni jest bardzo ważny dla rozwoju, dlatego palenie papierosów przez młodzież powoduje spustoszenie w młodym organizmie. Palenie tytoniu może powodować m.in.: raka płuc, nowotwory, miażdżycę, chorobę niedokrwienną serca i udary oraz choroby układu oddechowego (przede wszystkim – przewlekłą obturacyjna chorobę płuc).

Czytaj więcej: 31 maja - ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ TYTONIU