banner galeria

banner konkursy

banner uczniowski

rada

Wspólne gry i zabawy…

zdjcia magda nowe 296Podczas oczekiwania na powrót do domu miło jest spędzić czas z koleżankami i kolegami nie tylko ze swojej klasy. Można pograć w gry planszowe, robić prace plastyczne i bawić się klockami. A podczas wspólnej zabawy szybko mija czas.

Czytaj więcej: Wspólne gry i zabawy…

Andrzejkowe wróżenie

magda 18 058Jak tradycja każe w Wigilię Świętego Andrzeja odbyły się w świetlicy szkolnej wróżby Andrzejkowe, którym towarzyszył zapach książek bibliotecznych, świec i kadzideł wzmagany odpowiednimi efektami muzycznymi. Były wróżby ze skórek jabłka, szpilek, kart a nawet obrączki. Było mnóstwo zabawy, śmiechu i nadziei na kolejne lata… Wszyscy notowali w pamięci co przyniesie im los, czasem ze śmiechem na ustach ale byli i tacy, którzy potraktowali tę zabawę zupełnie poważnie.

Czytaj więcej: Andrzejkowe wróżenie

Królewska gra- szachy

magda 18 035Wszyscy wiedzą od wieków, że szachy to królewska gra, a my postanowiliśmy nauczyć się w nią grać. Rozwija myślenie logiczne, wyobraźnię przestrzenną, uczy skupienia uwagi. Młodsi postanowili rozpocząć od nauki gry w warcaby, a tak to wyglądało….

Czytaj więcej: Królewska gra- szachy

Tydzień życzliwości w świetlicy szkolnej

magda 18 008W świetlicy szkolnej wychowawcy wspólnie z pedagogiem szkolnym zorganizowali TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI podczas, którego odbywały się pogadanki, wspólne wykonywanie prac plastycznych, a towarzyszyły temu dobra zabawa i miła atmosfera. Uczniowie przygotowali podczas pracy w grupach mieszanych „Kodeksy życzliwego człowieka”, a indywidualnie wykonali dla wybranej przez siebie osoby plakaty z uśmiechami i życzeniami. Uczyli się przez zabawę okazywać dobre uczucia drugiemu człowiekowi.

Czytaj więcej: Tydzień życzliwości w świetlicy szkolnej

Świetlicowe obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości

20181108 142416Pragnąc uczcić tak doniosły moment w historii naszej Ojczyzny wspólnie z panią bibliotekarką Renatą Konewką opiekunowie świetlicy szkolnej wraz z uczniami zorganizowali „Tydzień Patriotyczny” w trakcie, którego dzieci poznawały symbole narodowe, historie i tradycje naszego kraju. Wspólnie wykonali żywą flagę, układali z puzzli kontury naszego kraju, następnie każdy odcisnął ślad dłoni by zaznaczyć soją obecność. Ponadto odbył się pokaz mody ludowej, który cieszył się ogromną popularnością. Dzieci miały również możliwość sprawdzenia swoich zdolności muzycznych w „Patriotycznym karaoke”. Całemu przedsięwzięciu towarzyszyła dobra zabawa w gronie rówieśników.

Czytaj więcej: Świetlicowe obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości

W zdrowym ciele zdrowy duch…...cd

telefon 005Ulubioną formą spędzania czasu są zabawy i rozgrywki na boisku szkolnym. Uczniowie chętnie grają w piłkę nożną, bawią się wspólnie korzystając z pomocy starszych koleżanek i kolegów. W piątki zaś wyjeżdżamy na basen do Spały aby uczyć się pływać i doskonalić nasze umiejętności pływackie…

Czytaj więcej: W zdrowym ciele zdrowy duch…...cd

Lubimy się wspólnie bawić i grać w różne gry…

zdjcia magda nowe 296Czas wcale się nie dłuży w oczekiwaniu na powrót do domu, gdy towarzyszą nam rówieśnicy. Często bawimy się klockami, lubimy porozmawiać, a nawet wspólnie porysować.

Czytaj więcej: Lubimy się wspólnie bawić i grać w różne gry…

„Polacy nie gęsi’…..

20181106 125348Podczas zajęć odbywa się głośne czytanie czasami robi to pani a czasami uczniowie. Poznajemy w ten sposób historię naszego kraju

Czytaj więcej: „Polacy nie gęsi’…..

WSPÓLNE ZABAWY

20161115 150144Po ciężkim dniu pracy i wysiłku miło jest się zrelaksować podczas wspólnej zabawy. Szczególnym powodzeniem cieszą się różnego rodzaju klocki służące do tworzenia budowli. Każdy tu znajdzie cos dla siebie nie tylko najmłodsi… A kiedy głód nam zaczyna doskwierać trzeba się wspólnie posilić.

Czytaj więcej: WSPÓLNE ZABAWY

TURNIEJ SZACHOWO – WARCABOWY

20170102 145628Bardzo cenną umiejętnością, która rozwija u dzieci logiczne myślenie i wyobraźnie przestrzenną jest gra w szachy. Od początku roku szkolnego uczymy się grać zarówno w szachy,
jak i warcaby. Odbył się również w czasie zajęć świetlicowych turniej w dwóch kategoriach wiekowych o miano „Mistrza szachownicy”, gdzie uczniowie prezentowali już pierwsze swoje umiejętności. W kategorii klas starszych zwyciężył Gracjan Garlikowski, a w klasach młodszych Patrycja Pichola.

Czytaj więcej: TURNIEJ SZACHOWO – WARCABOWY