Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

"Nieznośna klasa" wystawia jasełka!

W urokliwych jasełkach bożonarodzeniowych, które miały miejsce 19 grudnia 2023 roku gościliśmy emerytowanych nauczycieli, pracowników szkoły oraz ks. proboszcza Dariusza Łosiaka.  

W przedstawieniu pod hasłem "Nieznośna klasa", uczniowie zaprezentowali niezapomniane widowisko. Scenariusz zredagowany przez panią Agnieszkę Polus okraszony humorem i kreatywnością uczniów całej klasy VII oraz przedstawicielami klas IV, VI I VIII przeniósł widzów w magiczną atmosferę świąt Bożego Narodzenia. 

Zarówno role uczniów (Julia Tomczak, Małgorzata Wójciak, Małgorzata Ciach oraz Mateusz Darmos, Filip Józwik, Piotr Politański i Mikołaj Świderek) jak i nauczycielki (Maja Darmos), a także anioła (Julia Majchrzak) i diabła (Lili Pecyna) stanowiły doskonały pokaz zdolności tych dzieci. Niezwykła interpretacja historii narodzenia Pana Jezusa wyśpiewana przez Anię Czekońską, wcielającą się w rolę Maryi i wzbogacona o nieznośną klasę, dostarczyła publiczności niezapomnianych wzruszeń. Uczniowie klas VI (Bartłomiej Darmos, Denys Ovsiichuk i Antoni Zimnicki) pięknie zaprezentowali się w rolach pasterzy, zaś chłopcy z klasy VIII (Adrian Pecyna, Filip Knotek) oraz  (Maciej Stefańczyk) z klasy VII doskonale wcielili się w role Trzech Króli. Obok Maryi wystąpił również św. Józef, którego zagrał uczeń klasy VIII (Dawid Tomczyk).   

Staranne przygotowanie kostiumów, dekoracje oraz muzyka i śpiewy przygotowane pod bacznym okiem pana Rafała Sowika wraz z  akompaniamentem uczennicy klasy IV (Anika Piechowska) i anielski śpiew uczennic klasy V (Lena Majchrzak, Lena Pecyna i Anna Wójciak) stworzyły niepowtarzalny klimat. 

Inicjatywa ta nie tylko umożliwiła uczniom rozwinięcie swoich zdolności artystycznych, ale także wprowadziła szkolną społeczność w radosny nastrój bożonarodzeniowy. 

Na zakończenie spotkania przedstawiciele Samorządu Szkolnego Justyna Darmos i Marcel Badowski oraz pani dyrektor Edyta Żmuda złożyli wszystkim piękne życzenia.   

To wydarzenie z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich obecnych.