Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Piesza wycieczka do Konewki – historia na wyciągnięcie ręki

W piękny, choć wyjątkowo upalny dzień, uczniowie klasy V naszej szkoły wzięli udział w pieszej wycieczce do Konewki. Trasa licząca ponad 7 kilometrów była nie lada wyzwaniem, jednak wszyscy uczestnicy wykazali się świetną kondycją i wytrwałością; każdy dotarł do celu z uśmiechem na twarzy! Głównym punktem wyprawy było zwiedzanie z przewodnikiem imponującego kompleksu bunkrów z czasów II wojny światowej. Uczniowie mieli okazję poznać historię tego niezwykłego miejsca oraz zobaczyć, jak funkcjonowała infrastruktura niezbędna do obsługi pociągu sztabowego. Zwiedziliśmy kanały techniczne, hydrofornię oraz elektrownię, a także przeszliśmy podziemnym korytarzem biegnącym pod fundamentami bunkra; było to wyjątkowe i pełne emocji doświadczenie. Duże zainteresowanie wzbudziły również prezentowane na miejscu artefakty wojenne, które pozwoliły lepiej wyobrazić sobie realia tamtych trudnych czasów. Nie zabrakło także chwili wytchnienia; po zwiedzaniu wszyscy chętnie skorzystali z możliwości ochłodzenia się pysznymi lodami. Na zakończenie wycieczki wykonaliśmy wspólne zdjęcia, które będą piękną pamiątką tego dnia. Mimo dokuczliwego upału uczestnicy wykazali się ogromnym zaangażowaniem i dobrym humorem, dzięki czemu wycieczka była nie tylko wartościową lekcją historii, ale i wspaniałą przygodą. Dziękujemy wszystkim za udział i już czekamy na kolejne wspólne wyprawy!