Piesza wycieczka do Konewki – historia na wyciągnięcie ręki
W piękny, choć wyjątkowo upalny dzień, uczniowie klasy V naszej szkoły wzięli udział w pieszej wycieczce do Konewki. Trasa licząca ponad 7 kilometrów była nie lada wyzwaniem, jednak wszyscy uczestnicy wykazali się świetną kondycją i wytrwałością; każdy dotarł do celu z uśmiechem na twarzy! Głównym punktem wyprawy było zwiedzanie z przewodnikiem imponującego kompleksu bunkrów z czasów II wojny światowej. Uczniowie mieli okazję poznać historię tego niezwykłego miejsca oraz zobaczyć, jak funkcjonowała infrastruktura niezbędna do obsługi pociągu sztabowego. Zwiedziliśmy kanały techniczne, hydrofornię oraz elektrownię, a także przeszliśmy podziemnym korytarzem biegnącym pod fundamentami bunkra; było to wyjątkowe i pełne emocji doświadczenie. Duże zainteresowanie wzbudziły również prezentowane na miejscu artefakty wojenne, które pozwoliły lepiej wyobrazić sobie realia tamtych trudnych czasów. Nie zabrakło także chwili wytchnienia; po zwiedzaniu wszyscy chętnie skorzystali z możliwości ochłodzenia się pysznymi lodami. Na zakończenie wycieczki wykonaliśmy wspólne zdjęcia, które będą piękną pamiątką tego dnia. Mimo dokuczliwego upału uczestnicy wykazali się ogromnym zaangażowaniem i dobrym humorem, dzięki czemu wycieczka była nie tylko wartościową lekcją historii, ale i wspaniałą przygodą. Dziękujemy wszystkim za udział i już czekamy na kolejne wspólne wyprawy!
