Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

#Przerwanaczytanie

Uczniowie i nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej przystąpili do II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie „Przerwa  na czytanie”. Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, a jego organizatorem  jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. W szkole koordynatorem akcji była pani Małgorzata Smolarek.

Tego dnia na przerwach międzylekcyjnych wszyscy  uczniowie i nauczyciele czytali książeczki w różnych zakamarkach naszej szkoły – w gościnnej Filii Bibliotecznej, w sali gimnastycznej, na korytarzach, w klasach, w pokoju nauczycielskim. Dla najmłodszych uczestników z klasy I zorganizowano „Strefę czytania”, w której uczniowie klasy VII czytali im książeczkę Adama Bahdaja „Pilot i ja”.

Celem akcji była przede wszystkim promocja czytelnictwa i integracja środowiska szkolnego, dlatego pani dyrektor wręczyła dyplomy dla najlepiej wypożyczających książki we wrześniu i październiku klas:

I miejsce – klasa IV;   II miejsce – klasa III    i III miejsce – klasa VI.

Także dyplomami i książkami wyróżniono uczennice znajdujące się na samej górze rankingu wypożyczeń. Były to: I miejsce – Weronika Darmos kl. VI; II miejsce – Zuzanna Barwińska kl. IV i III miejsce – Amelia Wójciak – kl. III.

To mądre przedsięwzięcie zwróciło nam wszystkim  uwagę na to, że czytanie może być atrakcyjną formą spędzenia wolnego czasu w szkole i że sięgać po książki można w niemalże każdej sytuacji i w każdym miejscu.