Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

Szanowni Rodzice i Opiekunowie!
Jesteśmy w trakcie kolejnego wyjątkowego roku dla wszystkich, zarówno dla dorosłych jak i młodszych mieszkańców wsi w związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju i na świecie. W czasie zbliżających się wakacji dzieci będą spędzały więcej czasu w gronie rówieśników na wspólnych zabawach. Należy w szczególności pamiętać o dzieciach z terenów wiejskich, które w okresie wakacji są narażone na różne zagrożenia występujące w miejscu ich zamieszkania.
W związku z tym, z uwagi na zbliżający się okres nasilonych prac żniwnych, zwracamy się do Państwa z gorącym apelem:
Zadbajmy o nasze domy i rodziny, a w szczególności o to by aby podczas okresu wzmożonej pracy w rolnictwie nie doszło do wypadków, których ofiarami stałyby się dzieci. Dzieje się tak najczęściej z powodu braku wyobraźni, braku odpowiedzialności, pośpiechu, nieuwagi, a także zmęczenia dorosłych.
Zwracamy się do wszystkich rodziców i opiekunów o zapewnienie dzieciom bezpiecznych warunków spędzania wolnego czasu na wsi.
Wychowanie przez pracę na wsi jest tradycją, poprzez pracę młodzi ludzie uczą się zawodu i wielu niezbędnych w życiu zachowań. Apelujemy jednak o powierzanie dzieciom prac, które nie przerastają ich sił i możliwości. Na-wet najprostsze czynności mogą okazać się niebezpieczne dla zdrowia i życia, jeśli wykonywane są nieprawidłowo.
Dbajmy o bezpieczeństwo dzieci w gospodarstwie rolnym!
Uświadamiajcie najmłodszych, by zawsze informowały, gdzie i jak zamierzają się bawić. Bo dobra zabawa to bezpieczna zabawa.
Życzymy wszystkim dzieciom udanych i bezpiecznych wakacji, a rolnikom – dobrych plonów, sprzyjającej pogody i bezwypadkowych żniw.

Członkowie Wojewódzkiej Komisji do spraw Bezpieczeństwa i Higieny Pracy w Rolnictwie przy Okręgowym Inspektorze Pracy w Łodzi

Łódź, czerwiec 2021 r.