Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

XXII Szkolny konkurs recytatorski

26 marca 2021r. odbył się Szkolny konkurs recytatorski. Tegoroczna edycja zdarzenia była niecodzienna, inna niż wszystkie dotąd - bo przeprowadzona zdalnie na platformie Teams. Do recytacji przystąpiło 15 uczniów z klas IV - VII. Uczestnicy prezentowali po dwa wiersze.

Jury w składzie - przewodnicząca - dyrektor Edyta Żmuda i członkowie - Agnieszka Polus i Małgorzata Smolarek do oceny brało pod uwagę: wybór repertuaru (dopasowanie utworu do wieku, osobowości mówiącego, płci), interpretację głosową (przekazanie głosem, o czym jest wiersz, co jest w nim ważnego, jaki jest jego sens?), kulturę słowa (dykcję, akcent, modulację głosu, intonację, rytm) oraz tak zwany ogólny wyraz artystyczny (stopień prezentacji - mimikę twarzy i wyraz oczu). Wszyscy uczestniczy do konkursu się starannie przygotowali. Między innymi ważność chwili podkreślili odświętnym strojem.

Bez względu na to, czy zajęli miejsce na podium, czy nie, udowodnili, że w tak ciężkich czasach zdalnej edukacji można dać z siebie coś więcej, często przezwyciężając swoje słabości i lęki. Jury miało ciężki orzech do zgryzienia, ale po obradach ogłosiło werdykt.

I miejsce - Jowita Mazurek klasa VI
II miejsce - Julia Majchrzak klasa IV
III miejsce - Amelia Banaszczyk klasa VI i Piotr Politański klasa IV

wyróżnienia otrzymali: Maja Darmos klasa IV, Jakub Grabowski i Maksymilian Kwiatkowski klasa VI.

W tym roku przyznano także Nagrodę publiczności, którą dostała Jowita Mazurek.

Uczestnicy konkursu oddawali głosy na najlepiej, ich zdaniem, recytujące koleżanki i kolegów. Nagrody - bony podarunkowe do Empiku ufundowała Rada Rodziców.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!