Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Nadszedł czas kolędowania ...

Jak tradycja każe, w grudniu cała społeczność szkolna przygotowuje się do świąt Bożego Narodzenia. Klasy pięknie dekorują swoje sale, ubierają choinki, przywieszają ozdoby mikołajkowe i świąteczne, a na szkolnych korytarzach pojawiają się piękne gwiazdy. Organizowane są przez nauczycielki – panie Agnieszkę Polus i Magdalenę Bryś konkursy na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową  lub stroik świąteczny  oraz na kartkę świąteczną. Pedagog szkolny – pani Anita Miazga-Krysakowska, w imieniu pani dyrektor i całej społeczności szkolnej, odwiedziła Dom Pomocy Społecznej w Tomaszowie Maz., gdzie zawiozła piękne szopki wykonane przez dzieci. Nie zapomniano o życzeniach i upominkach dla instytucji współpracującymi na co dzień z naszą szkołą.
W tym roku uwieńczeniem działań związanych z przygotowaniami do Bożego Narodzenia był uroczysty Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów i nauczycieli.
Przedsięwzięcie opracowała pani Agnieszka Polus, która była reżyserem i scenografem, muzycznie do zaśpiewania kolęd uczniów przygotował pan Rafał Sowik, dobierając odpowiednie podkłady muzyczne, a  wychowawcy z uczniami dopracowali szczegóły klasowych występów. Wcześniej losowano, które kolędy czy  pastorałki wykona dana klasa. I tak na świątecznej scenie zaprezentowano:
klasa I „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś”

klasa II: „Lulajże Jezuniu”

klasa III „Był pastuszek bosy”

klasa IV ,,Świeć gwiazdeczko”

klasa V ,,Pastorałka od serca do ucha”

klasa VI ,,Gore gwiazda Jezusowi”

klasa  VII  „Do szopy hej pasterze”

klasa VIII „Gdy się Chrystus rodzi”

Uroczystość swoją obecnością uświetnili goście – ks. Dariusz Łosiak, pan Mateusz Pawelec z Nadleśnictwa Spała, emerytowane nauczycielki – pani Zofia Knap i pani Elżbieta Obiała oraz pani Krystyna Świąder. Nie zabrakło także licznie przybyłych rodziców na czele z przewodniczącą Rady Rodziców – panią Sylwią Majchrzak.

Po uroczystym powitaniu zebranych przez panią dyrektor, głos przekazano artystom. Uczniowie pięknie się zaprezentowali nie tylko pod względem wokalnym, ale także scenograficznym. Prezentacja była prowadzona przez uczniów klasy VIII i wzbogacona przepięknymi minifilmami. Koncert zakończyli nauczyciele, śpiewając kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki”.
Po występach pani dyrektor uhonorowała nauczycieli i pracowników za długoletnią pracę – panią Grażynę Borek, panią Annę Muszyńską, panią Marzenę Adamiec. Następnie złożyła  życzenia świąteczne, zaś Samorząd Uczniowski wręczył drobne prezenciki. Uczeń i harcerz z klasy VII – Dawid Tomczyk – przekazał na ręce pani dyrektor, księdza proboszcza i przewodniczącej Rady Rodziców Betlejemskie Światło Pokoju. Głos, w imieniu rodziców, zabrała przewodnicząca Rady Rodziców - pani Sylwia Majchrzak, składając życzenia świąteczne. Wręczono także dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców dla uczniów biorących udział w świątecznych konkursach.

Konkurs na najpiękniejszą szopkę lub stroik świąteczny 

 kategoria klas I - IV                                                kategoria klas V - VIII

I miejsce - Miłosz Matysiak                                I miejsce - Maja Darmos

II miejsce - Lena Majchrzak                                  II miejsce - Mateusz Darmos

III miejsce - Kacper Kwapisz                                III miejsce - Jowita Mazurek

 

Konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną

kategoria klas I - IV                                               kategoria klas V - VIII

I miejsce - Bartosz Bąk                                         I miejsce - Amelia Banaszczyk

II miejsce - Anna Wójciak                                     II miejsce - Julia Majchrzak

III miejsce - Zuzanna Dymiszkiewicz                  III miejsce - Małgorzata Wójciak